top of page

Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o przedłużaniu rzęs

Czy przedłużanie rzęs niszczy rzęsy naturalne?

Przedłużanie rzęs może nie mieć większego wpływu na jakość rzęs naturalnych, jeśli zabieg wykonywany jest w renomowanym gabinecie, przez doświadczoną osobę.

Warunkiem jest dobry materiał używany do zabiegu przedłużania rzęs i dopasowanie długości, grubości oraz efektu do kondycji rzęs. Ważna jest oczywiście pielęgnacja rzęs po zabiegu. Przedłużanie, zagęszczanie, stylizowanie rzęs nie ma wpływu na wypadanie naturalnych - one wypadną w swoim czasie, a ich czas jest uwarunkowany genetycznie i u każdej osoby jest inny. 

Zabieg wykonany przez osobę niekompetentną może skutkować poważnym uszkodzeniem rzęs i ich okolic. Oprócz posklejanych, czy połamanych rzęs mogą utworzyć się braki w naturalnych rzęsach, wówczas rzęsy nie odrosną już nigdy.

Jak często należy powtarzać zabieg i uzupełniać rzęsy?

Powtarzalność zabiegu związana jest z naturalnym cyklem wypadania rzęs oraz z podejściem klientki. U każdej osoby cykl wzrostu rzęs jest zupełnie inny. Średnio trwa 2-3 miesiące. Ponieważ naturalne rzęsy wypadają, a na ich miejsce rosną nowe, dlatego należy systematycznie uzupełniać sztuczne rzęsy.  Zabieg należy powtarzać co 3 - 4 tygodnie. 

Jak pielęgnować przedłużane rzęsy?

Tak, jak nasze własne, sztuczne rzęsy również wymagają codziennego mycia. Mycie twarzy, demakijaż są jak najbardziej wskazane. Nie trzeba bać się pielęgnacji sztucznych rzęs.  

Do demakijażu oczu używaj bardzo delikatnych pianek do mycia twarzy bez tłuszczu i substancji natłuszczających (np. dla osób noszących soczewki) bądź specjalistycznych pianek, które można zakupić u stylistki. 

Pamiętaj! 

Rzęsy myj zawsze zgodnie ze wzrostem naturalnych rzęs. 

Jakie są przeciwwskazania do przedłużania rzęs?

Nie zawsze nasz stan zdrowia pozwala na wykonanie aplikacji rzęs. Zdarzają się sytuacje jednorazowe, które należy przeczekać.

 

Są to między innymi:

- stany zapalne oczu - stylizacja rzęs może dodatkowo podrażnić oczy, w konsekwencji czego doprowadzić do zaognienia infekcji,

- przerwana ciągłość naskórka - opary z kleju mogą dodatkowo podrażnić skórę oraz wpłynąć na tempo gojenia się ran,

- infekcje organizmu (grypa, przeziębienie) - możliwość zarażenia stylistek i następnych klientek, poza tym ciężko wyleżeć w jednej pozycji przez dwie godziny,

- opryszczka - w trakcie aplikacji istnieje możliwość przeniesienia jej na okolice oka, co w konsekwencji może wiązać się z długotrwałym leczeniem, a nawet utrata wzroku,

- alergia na klej - niestety może się pojawić nawet po długotrwałym noszeniu rzęs, dodatkowo nie istnieje klej hipoalergiczny. Alergia zazwyczaj wiąże się z wystąpieniem opuchlizny, pieczeniem, czy ropieniem oczu,

- klaustrofobia - długotrwałe leżenie z zamkniętymi oczami i ze świadomością, iż nie można ich otworzyć w dowolnym momencie może powodować ataki paniki,

- niedomykalność powiek - opary kleju dostają się w takim przypadku bezpośrednio na oko co może doprowadzić do dużych podrażnień rogówki,

- trichotillomania - bezwiedne wyrywanie swoich rzęs,

- problemy zdrowotne uniemożliwiające długotrwałe leżenie na wznak.

Ile kosztuje przedłużanie rzęs metodą 1:1?

W koszty zabiegu wliczone są nie tylko koszty materiałów (kleju, rzęs), ale również czas wykonywania zabiegu i doświadczenie, które na bieżąco zdobywa stylistka (szkolenia).

Cena przedłużenia rzęs uzależniona jest od miasta, w którym znajduje się gabinet i doświadczenia stylistki. Biorąc pod uwagę wszystkie kryteria, ceny zabiegów wahają się od 150 do 400 zł. Uzupełnianie rzęs kosztuje średnio 20-30 zł mniej niż całość. 

Usługi

160996852_218467856702448_26892596635216
bottom of page