top of page

Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o przedłużaniu rzęs

Czy przedłużanie rzęs niszczy rzęsy naturalne?

Przedłużanie rzęs może nie mieć większego wpływu na jakość rzęs naturalnych, jeśli zabieg wykonywany jest w renomowanym gabinecie, przez doświadczoną osobę.
Warunkiem jest dobry materiał używany do zabiegu przedłużania rzęs i dopasowanie długości, grubości oraz efektu do kondycji rzęs. Ważna jest oczywiście pielęgnacja rzęs po zabiegu. Przedłużanie, zagęszczanie, stylizowanie rzęs nie ma wpływu na wypadanie naturalnych - one wypadną w swoim czasie, a ich czas jest uwarunkowany genetycznie i u każdej osoby jest inny. 

Zabieg wykonany przez osobę niekompetentną może skutkować poważnym uszkodzeniem rzęs i ich okolic. Oprócz posklejanych, czy połamanych rzęs mogą utworzyć się braki w naturalnych rzęsach, wówczas rzęsy nie odrosną już nigdy.

Jak często należy powtarzać zabieg i uzupełniać rzęsy?

Powtarzalność zabiegu związana jest z naturalnym cyklem wypadania rzęs oraz z podejściem klientki. U każdej osoby cykl wzrostu rzęs jest zupełnie inny. Średnio trwa 2-3 miesiące. Ponieważ naturalne rzęsy wypadają, a na ich miejsce rosną nowe, dlatego należy systematycznie uzupełniać sztuczne rzęsy.  Zabieg należy powtarzać co 3 - 4 tygodnie. 

Jak pielęgnować przedłużane rzęsy?

Tak, jak nasze własne, sztuczne rzęsy również wymagają codziennego mycia. Mycie twarzy, demakijaż są jak najbardziej wskazane. Nie trzeba bać się pielęgnacji sztucznych rzęs.  

Do demakijażu oczu używaj bardzo delikatnych pianek do mycia twarzy bez tłuszczu i substancji natłuszczających (np. dla osób noszących soczewki) bądź specjalistycznych pianek, które można zakupić u stylistki. 

Pamiętaj! 

Rzęsy myj zawsze zgodnie ze wzrostem naturalnych rzęs. 

Jakie są przeciwwskazania do przedłużania rzęs?

Nie zawsze nasz stan zdrowia pozwala na wykonanie aplikacji rzęs. Zdarzają się sytuacje jednorazowe, które należy przeczekać.

- stany zapalne oczu 

- przerwana ciągłość naskórka 

- infekcje organizmu (grypa, przeziębienie)

- opryszczka 

- alergia na klej 

- klaustrofobia 

- trichotillomania 

- problemy zdrowotne uniemożliwiające długotrwałe leżenie na wznak.

Chcesz wiedzieć więcej? 
KLIKNIJ!

160996852_218467856702448_26892596635216
bottom of page